We Are
Fashion Revolution
Lithuania

Welcome to Fashion Revolution Lithuania!
Sveiki atvykę į Fashion Revolution Lietuva puslapį!

Fashion Revolution yra pasaulinis judėjimas, apjungiantis daugiau nei 60 šalių, kurio tikslas paskatinti sistematinę mados gamybos grandinės reformą. Mes panaudojame mados jėgą įkvėpti teigiamus pokyčius ir atnaujinti iškreiptus ryšius tiekimo grandinėje.

Apie mus

2013 metų balandžio 24 – ąją 1133 žmonių žuvo Rana Plaza katastrofos metu Bangladeše. Kiti apie 2500 sužeisti. Šie žmonės žuvo siūdami drabužius masinės mados tinklų užsakymu vieno iš daugelio “nelaiminingų atsitikimų” drabužių industrijoje metu.

Fashion Revolution yra globali dizainerių, akademikų, rašytojų, verslo lyderių bei valdžios atstovų koalicija, kviečianti įvesti sisteminę mados tiekimo grandinės reformą. Trumpai tariant mes tikime, kad 1133 yra per didelis skaičius žmonių planetai netekti vienoje gamykloje, vieną tragišką dieną, kad tai liktų nepažymėta. Fashion Revolution judėjimas laiko Rana Plazos nelaimės dieną kaip metaforinį šaukimą su tuo tuo kovoti ir kviečia ją atitinkamai minėti kaip Fashion Revolution dieną kasmet balandžio 24-ąją, siekiančią iškelti į viešumą pačias pažeidžiamiausias tiekimo grandinės dalis. Mes tai darome, kad parodytume pasauliui, jog pokyčiai yra įmanomi. Taip pat reikia paminėti ir tikrąją šiandieninio mados verslo modelio kainą: nusiraminimas ir dėmesio nutraukimas reiškia, jeigu mes nepaženklinsime savo ryžto čia ir dabar, kad tokie incidentai kaip Rana Plaza bus ir toliau laikomi nelaimingomis šiuolaikinio pasaulio realijomis. Mes negalime leisti, kad taip atsitiktų.

Mes norime panaudoti mados jėgą, kad įkvėptume ilgalaikius pokyčius mados industrijoje ir iškreipti saitai tiekimo grandinėje būtų atkurti. Pirkdami drabužį, daugelis iš mūsų nenutuokia apie daugybę sudėtingų procesų ir poveikių, susijusių su drabužio kūrimu. Mums reikia atnaujinti ryšius šioje industrijoje per pozityvią žinutę tam, kad suprastume, jog mes perkame ne tik drabužį ar aksesuarą, bet ir ištisą vertės ir tarpusavio santykių grandinę.

Klausdami vartotojų, dizainerių, prekinių ženklų ir visų kitų, kuriems tai rūpi, paprasto klausimo “Who made my clothes?” (“kas pagamino mano drabužius?”) mes numatome perspektyvinį pokytį, kuris suteiks gilesnį suvokimą apie socialines ir ekologines problemas, supančias drabužių industriją.

“Pagaminti drabužį yra sudėtinga. Tai apima ne tik tuos aspektus, apie kuriuos mes nuolat girdime – dizainerius, prekinius ženklus, parduotuves, madų pristatymus ir vakarėlius – bet ir medvilnės augintojus, valytojus, verpėjus, audėjus, dažytojus, siuvėjus ir kitus gamybos darbuotojus, be kurių ši industrija tiesiog neegzistuotų. Šie žmonės, kurie iš tiesų gamina mūsų drabužius, lieka mums nežinomi, dažnai savo paties nenaudai.

Didžiausia kaina, kurią šie nežinomi žmonės turi sumokėti yra jų gyvybė – kaip tai atsitiko 1133 žmonių Rana Plazos tragedijos metu 2013-ųjų balandžio 24-ąją. Šis kraupus įvykis yra iškreiptų saitų mados industrijoje požymis: mes nebežinome kaip daiktai yra gaminami. Rana Plazos griūtis tapo atspirties tašku Fashion Revolution judėjimui. Ji pasitarnavo kaip katalizatorius tiems, kurie trokšta pokyčių ir reikalauja iš mados industrijos prisiimti pagrindinę poziciją juos įgyvendinant.

Fashion Revolution siekia ateities, kurioje tokios nelaimės niekada nepasikartotų. Mes tikime, kad žinojimas, kas pagamino tavo drabužius, yra pirmas žingsnis mados industrijai transformuoti.

Tam, kad sužinoti, kas iš tiesų pagamino tavo drabužius, reikalingas skaidrumas, ir tai reiškia atvirumą, sąžiningumą, bendradarbiavimą ir atsakomybę. Tai reiškia iškreiptų saitų atkūrimą ir atskleisti tarpusavio santykius tarp vartotojų ir žmonių, kurie pagamino mūsų drabužius, batus, aksesuarus, papuošalus –  visa tai, ką mes vadiname “mada”.

2015-aisias mes skiriame dėmesį skaidrumui.

SKAIDRUMAS: ką tai reiškia?

Skaidrumas reiškia, kad kompanijos žino, kas gamina jų drabužius – pirmam etapui bent jau kur jie buvo pasiūti – ir komunikuoti tai savo vartotojui, akcininkams ir darbuotojams. Mūsų dėmesio objektas yra tiekimo grandinės skaidrumas; mes neturime omenyje finansų ar valdymo. Kai kalbame apie tiekimo grandinę, mes turime omeny visus tuos, kurie yra susiję su prekių gamyba. Australijoje atliktas tyrimas atskleidė, jog 61% kompanijų nežino, kur jų gaminiai yra pagaminti. Metas tokią statistiką iš esmės pakeisti! Skaidrumą pasiekti yra sudėtinga, tam reikia iš esmės suprasti, kaip ir su kuo veikia tavo verslo modelis ir tuomet šią informaciją skelbti viešai. Tai yra ilgas kelias mūsų industrijai ir mes norime pasveikinti tuos, kurie jau yra šioje srityje nors kiek pažengę.

Žemiau pateikiami keli būdai, kaip kompanijos gali pademonstruoti savo įsipareigojimą tapti skaidresnėmis:

  1.     pademonstruoti pozityvius prekinio ženklo/gamintojo tarpusavio santykių pavyzdžius
  1.     skaidriai pristatyti vieną iš produktų, tokių priemonių kaip Companies Provenance, Caretrace ar QR kodai pagalba.
  1.     skaidriai pateikti bent vieną iš tiekimo grandinės dalių per tokias priemones kaip String, Sourcemap ar Cotton Connect.
  1.     sužymėti visus savo tiekėjus
  1.     dokumentuoti visa tai bent jau vidinėje duombazėje, kad bent kompanijos viduje ši informacija būtų prieinama.
  1.     paskelbti visus tiekėjus viešai

Mes pripažįstame, kad būti skaidriam yra sudėtinga. Kaip savo verslo atstovai, jūs galite bijoti skaidrumo, nes jis gali sukelti pavojų jūsų konkurencingumui, ar galite nesugebėti atsakyti darbuotojams ar tiekėjams tam tikrų klausimų, ar dėl to, jog tai gali atskleisti tam tikrų problemų, kurių jūs nežinote kaip spręsti.

Tačiau mes gyvename tokiame laikmetyje, kuriame tiek asmeninės, tiek korporacinės paslaptys gali būti atskleistos keliais kompiuterio pelės paspaudimais ir šiandien tai tik laiko klausimas, kada visuomenė atskleis faktus. Dėl to skaidrumas yra prekinio ženklo reputacijos klausimas. Pasiteisinimai daugiau nebepriimtini. Kaip kompanijai jūsų didžiausia baimė turėtų būti dėl to, kad tokia tragedija kaip Rana Plaza vėl pasikartos ir jūs būsite to bendrininkais. Fashion Revolution ateina į pagalbą kompanijoms šias baimes nugalėti. Mes esame tam, kad parodytume, jog žinojimas, kas pagamino jūsų drabužius yra pirmas svarbus žingsnis užtikrinant, kad tokios tragedijos daugiau nebūtų įmanomos. Skaidrumas reiškia ne tik supratimą ir bet kokios rizikos jūsų reputacijai sumažinimą bet taip pat gali turėti ir teigiamos įtakos verslui. Žinojimas kas ir kur pagamino jūsų drabužius, aktyvesnis santykių palaikymas su savo tiekėjais reiškia, kad jūs juos geriau pažįstate ir dėl to priimate kompetetingesnius verslo sprendimus. Visi kartu išryškinkime kompanijų atskaitomybę.

Tikram skaidrumui pasiekti, mes taip pat turime būti atskaitingi tam, kad mes patys ir kiti galėtų būti tikri, kad mes kalbame tiesą. Fashion Revolution diena nekviečia kompanijų atsiskaityti, tai vartotojų ir sertifikatorių darbas. Fashion Revolution yra tam, kad iškeltų tas kompanijas, kurios savo veikloje siekia skaidrumo. Tai yra pirkėjų atsakomybė užtikrinti, kad kompanijos iš tiesų daro tai, ką kalba.

Kaip kiekvienas iš mūsų gali įnešti pokyčių?

Prisijunkite prie Fashion Revolution dienos 2015-ųjų balandžio 24-ąją ir paklauskite Who Made My Clothes? (Kas pagamino mano drabužius?). BŪKITE SMALSŪS: Mums reikia tapti smalsesniai dėl to, kaip ir kieno mūsų drabužiai buvo pagaminti. SUŽINOKITE: Susisiekite su prekiniais ženklais ir paklauskite jų “Who Made My Clothes” (Kas pagamino mano drabužius). Patalpinkite asmenukę, kurioje jūs dėvite išvirkščius drabužius, socialiniuose tinkluose ir paklauskite prekinių ženklų Who Made My Clothes? (kas Pagamino Mano Drabužius?) #FashRev Praneškite mums, jei gausite atsakymą. VEIKITE: Mes kviečiame šimtus tūkstančių žmonių dalyvauti. Visi kartu mes galime panaudoti mados jėgą tam, kad įkvėptume pokyčius ir atkurtume iškreiptus saitus tiekimo grandinėjė.

 

If you want to contact us, please complete the form on our Contact Page

Country Co-ordinator

Country Team

Latest Blogs from Lithuania

view more