We Are
Fashion Revolution
Estonia

 

Tere tulemast Eesti moerevolutsiooni nädalale!

See algas 24. aprillil 2013, mil Dhakas, Bangladeshis kukkus kokku Rana Plaza – tehas, kus õmmeldi riideid kiirmoekettide jaoks. Üle 1100 inimese sai surma. Oli vaja sellist traagilist õnnetust, et maailm hakkaks veidi rohkem tähelepanu pöörama rõivatööstuse pahupoolele.

Iga aasta 24. aprillil tähistatakse Moerevolutsiooni päeva, et pöörata tähelepanu moetööstusega seotud sotsiaalsetele ja keskkonnaprobleemidele ning võimalikele lahendustele. Tänavu toimub 24.-30. aprill Moerevolutsiooni nädal. Selle jooksul toimuvad nii Tallinnas kui Tartus erinevad sündmused ning kutsume kõiki eestlasi oma lemmikriiete tootjailt küsima, et kes need rõivad tegelikult valmistanud on? #whomademyclothes?

Moerevolutsiooni eesmärgiks on:
1. Teadvustada, millised on moetööstusega kaasnevad tegelikud kulud ja kõrvalmõjud nii sotsiaalses kui keskkondlikus plaanis, seda nii tootmise kui tarbimise igal sammul.
2. Näidata, et muutused on võimalikud ja et meie kõik saame osaleda jätkusuutliku tuleviku loomisel. 
3. Tuua kokku inimesed läbi kogu tootmis- ja tarbimisagelda – põllumeestest tehasetöölisteni, brändidest ostjateni, tarbijatest turundajateni. Tahame, et inimesed omavahel suhtleks ja küsimusi küsiks – lõpuks oleme me ju riiete kaudu niikuinii seotud.
4. Tegutseda selle nimel, et läbi kogu tööstusharu hakkaks toimuma põhjalikud ja kaugelevaatavad muutused.

Kuidas sina saad kaasa aidata? 

1) Küsi tootjalt, kes su riided valmistas. Selleks keera oma riideese pahupidi, tee pilt (või selfie) riide sildist ja postita pilt sotsiaalmeediasse hashtag‘iga #whomademyclothes?. Tootjaile võib Arengukoostöö Ümarlaua abiga ka sama küsimusega postkaardi saata.

2) Ole uudishimulik ja uuri, milliste tootjhate tarneahelad on läbipaistvad ning millised tootjad pigem ei soovi öelda, kust nende puuvill või lõng pärit on ja kus ning millistes tingimustes rõivad kokku õmmeldakse. Eelista neid kaubamärke, kes on oma tegevuses läbipaistvad.

3) Taaskasuta ja tee ise!

Me kõik oleme potentsiaalsed maailmamuutjad – vaja on vaid üht väikest sammu ja palju uudishimu! Tule kampa, teeme planeedi paremaks kohaks ka neile, kes sinu riiete valmistamisega seotud on!

 

Country Co-ordinator

Country Team

Latest Blogs from Estonia

view more