We Are
Fashion Revolution
Czech Republic

23. – 29. dubna 2018 Fashion Revolution Week

Chceš se do Fashion Revolution Weeku zapojit? Uspořádat událost, swap, přednášku, DIY workshop, promítání dokumentu? Kontaktuj nás na veronika.blabla@centrum.cz
Nápadům se meze nekladou.

——————————–

24. dubna 2013 se v Bangladéši zřítila oděvní továrna Rhana Plaza, ve které se šilo oblečení pro známé fast fashion oděvní značky. V troskách budovy zahynulo 1130 lidí a 2500 dalších bylo zraněno. Toto neštěstí dalo vzniknout globálnímu hnutí Fashion Revolution.

Fashion Revolution je mezinárodní kampaň, do které je k dnešnímu dni zapojeno více než 100 zemí z celého světa včetně České republiky. Kampaň přináší informace o tom, jakým způsobem funguje dnešní módní průmysl a současně zkoumá naše konzumní zvyklosti. Jak a kde se dnes naše oblečení vyrábí? Jak módu nakupujeme, jak ji užíváme a jak ji odkládáme? A k jakým situacím to vede v globálním měřítku?

Chceme informovat, inspirovat a pozitivně motivovat ke změnám.

Hlavním znakem kampaně jsou fotky v oblečení naruby. Jejich největší počet zaznamenáváme každoročně během celosvětové události Fashion Revolution Week, který probíhá vždy v dubnu kolem výročí pádu oděvní továrny Rhana Plaza. Spotřebitelé prostřednictvím těchto fotek a hashtagu #whomademyclothes spojují své síly, vyzývají oděvní značky k transparentnosti a trvají na odpovědi. Oděvní firmy, které se nezdráhají informovat o podmínkách výroby svého oblečení, v reakci na to sdílejí fotky ze své produkce s hashtagem #imadeyourclothes a ukazují tak svým zákazníkům, kdo jejich oblečení vyrábí.

Ptejte se společně s námi. Při každém nákupu, u každého nově pořízeného kousku… Kde se vzal a kdo ho šil?

  1. Vyfoťte se v oblečení naruby tak, aby byl vidět štítek se jménem dané oděvní značky.
  2. Fotku nahrajte na sociální sítě
  3. Označte fotku DEAR @MANGO I REALLY WANT TO KNOW #WHOMADEMYCLOTHES?
  4. Ujistěte se, že je daná značka dobře označena tak, aby pro ni byl Váš příspěvek viditelný. Ukážete tak, že Vás zajímá, v jakých podmínkách a kým bylo dané oblečení ušito.

 

CHCETE S NÁMI SPOLUPRACOVAT?
CHCETE NÁM NĚCO SDĚLIT?

KONTAKTUJTE NÁS na veronika.blabla@centrum.cz nebo vyplňte kontaktní formulář.

DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI.

 

Upcoming Events

Country Co-ordinator

Country Team

Latest Blogs from Czech Republic

view more